Kennedy Cup

Kendedy cup

420 Fleet

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Total Nett
1st 420 C420 2675 DCYC/RNSYS Julien Fougere Amy Minnikin 2 1 2 1 2 (4) 2 3   17 13
2nd 420 C420 8 CYC Will McInnes Sam Eyland 1 2 4 2 1 1 (7) 4   22 15
3rd 420 C420 6182 QST/RCYC/SMSC Peter Soosalu Roby Douglas 3 (8) 1 3 6 3 1 2   27 19
4th 420 C420 6613 Waegwoltic Elias Hirsch Michael Morris 5 3 3 (6) 4 2 3 1   27 21
5th 420 C420 427 Waegwoltic Cameron Drysdale Emmet Hall-Hoffarth 7 4 5 4 3 6 6 (10 OCS)   45 35
6th 420 C420 1995 RNSYS Cameron Anderson Mike Drillio 4 6 6 5 5 (7) 5 6   44 37
7th 420 C420 2009 RNSYS Adelaide vanKursell Jennifer Aftanas 8 7 7 7 7 5 4 (10 OCS)   55 45
8th 420 C420 4700 RNSYS Ben Grantmyre Evan Dawe 6 5 (8) 8 8 8 8 5   56 48
9th 420 C420 717 AYC Oreanne Tardif Thomas Tzagarakis (9) 9 9 9 9 9 9 7   70 61

Laser Fleet

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Total Nett
1st Laser Laser 196134 LYC/RNSYS Bryant Wood   1 2 1 1 (4 DNS) 2 1 3   15 11
2nd Laser Laser 184440 RNSYS Jack Bignell   3 3 2 2 (4 DNS) 1 2 2   19 15
3rd Laser Laser 196008 RNSYS Zachary Dunn   2 1 3 3 (4 DNS) 3 3 1   20 16

Laser Radial Fleet

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Entries: 2, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Total Nett
1st Laser Radial Laser Radial 182130 RNSYS Dee Osmond   (1) 1 1 1 1 1 1 1   8 7
2nd Laser Radial Laser Radial 8788 RNSYS Emily Chisholm   2 2 2 2 2 2 2 (3 DNF)   17 14

Martin 16 Fleet

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Total Nett
1st Martin 16 Martin 16 102 RN Kevin Penny   (2) 1 1 1 2 2 1 1   11 9
2nd Martin 16 Martin 16 53 RN Kazimier Gruszczynski   1 (2) 2 2 1 1 2 2   13 11
3rd Martin 16 Martin 16 132 SailAble Nick Hasey   3 3 (4 DNS) 4 DNS 4 DNS 3 3 4 DNS   28 24

Optimist Fleet

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Total Nett
1st Optimist Optimist 1000 RNSYS Ryan Anderson   1 1 1 1 1 1 (5)     11 6
2nd Optimist Optimist 1578 RNSYS Eric Purcell   2 2 (6) 3 2 5 3     23 17
3rd Optimist Optimist 1178 RNSYS Spencer   3 4 3 5 (6) 3 2     26 20
4th Optimist Optimist 1584 RNSYS Jackson Fitzgerald   (6) 6 2 2 4 4 4     28 22
5th Optimist Optimist 1581 RNSYS Jonathan Rhodenizer   4 3 5 (7) 5 6 1     31 24
6th Optimist Optimist 1541 RNSYS/COAST Keith Purcell   5 7 (8) 6 3 2 6     37 29
7th Optimist Optimist 1242 RNSYS Ben Ruitenberg   8 5 4 4 8 (12) 10     51 39
8th Optimist Optimist US11853 RNSYS Madeline Gillis   (9) 8 7 8 7 7 7     53 44
9th Optimist Optimist 63 RNSYS Stuart Aftanas   7 10 (11) 9 10 9 8     64 53
10th Optimist Optimist 1354 RNSYS Kollista Wilson   10 9 9 10 (11) 8 9     66 55
11th Optimist Optimist 1189 RNSYS Emily Roy   11 11 10 11 9 10 (12)     74 62
12th Optimist Optimist 81 RNSYS Mathew Afanas   (13 DNC) 13 DNC 13 DNC 13 DNC 12 11 11     86 73

Optimist Green Fleet

Sailed: 9, Discards: 1, To count: 8, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Total Nett
1st Optimist Green Optimist Green 1552 RNSYS Elsie Gillis   1 1 1 1 1 1 1 (2) 1 10 8
2nd Optimist Green Optimist Green 1427 RNSYS Alexander Roy   2 2 2 (3) 3 3 2 1 2 20 17
3rd Optimist Green Optimist Green 37 RNSYS Molly Anderson   3 3 3 2 2 2 3 3 (4 DNS) 25 21

R1 - 420 Fleet

Start: Start 3, Finishes: Place, Time: 12.03.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 420 C420 8 CYC Will McInnes Sam Eyland 1 1
2 420 C420 2675 DCYC/RNSYS Julien Fougere Amy Minnikin 2 2
3 420 C420 6182 QST/RCYC/SMSC Peter Soosalu Roby Douglas 3 3
4 420 C420 1995 RNSYS Cameron Anderson Mike Drillio 4 4
5 420 C420 6613 Waegwoltic Elias Hirsch Michael Morris 5 5
6 420 C420 4700 RNSYS Ben Grantmyre Evan Dawe 6 6
7 420 C420 427 Waegwoltic Cameron Drysdale Emmet Hall-Hoffarth 7 7
8 420 C420 2009 RNSYS Adelaide vanKursell Jennifer Aftanas 8 8
9 420 C420 717 AYC Oreanne Tardif Thomas Tzagarakis 9 9

R2 - 420 Fleet

Start: Start 3, Finishes: Place, Time: 12.03.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 420 C420 2675 DCYC/RNSYS Julien Fougere Amy Minnikin 1 1
2 420 C420 8 CYC Will McInnes Sam Eyland 2 2
3 420 C420 6613 Waegwoltic Elias Hirsch Michael Morris 3 3
4 420 C420 427 Waegwoltic Cameron Drysdale Emmet Hall-Hoffarth 4 4
5 420 C420 4700 RNSYS Ben Grantmyre Evan Dawe 5 5
6 420 C420 1995 RNSYS Cameron Anderson Mike Drillio 6 6
7 420 C420 2009 RNSYS Adelaide vanKursell Jennifer Aftanas 7 7
8 420 C420 6182 QST/RCYC/SMSC Peter Soosalu Roby Douglas 8 8
9 420 C420 717 AYC Oreanne Tardif Thomas Tzagarakis 9 9

R3 - 420 Fleet

Start: Start 3, Finishes: Place, Time: 12.03.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 420 C420 6182 QST/RCYC/SMSC Peter Soosalu Roby Douglas 1 1
2 420 C420 2675 DCYC/RNSYS Julien Fougere Amy Minnikin 2 2
3 420 C420 6613 Waegwoltic Elias Hirsch Michael Morris 3 3
4 420 C420 8 CYC Will McInnes Sam Eyland 4 4
5 420 C420 427 Waegwoltic Cameron Drysdale Emmet Hall-Hoffarth 5 5
6 420 C420 1995 RNSYS Cameron Anderson Mike Drillio 6 6
7 420 C420 2009 RNSYS Adelaide vanKursell Jennifer Aftanas 7 7
8 420 C420 4700 RNSYS Ben Grantmyre Evan Dawe 8 8
9 420 C420 717 AYC Oreanne Tardif Thomas Tzagarakis 9 9

R4 - 420 Fleet

Start: Start 3, Finishes: Place, Time: 12.03.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 420 C420 2675 DCYC/RNSYS Julien Fougere Amy Minnikin 1 1
2 420 C420 8 CYC Will McInnes Sam Eyland 2 2
3 420 C420 6182 QST/RCYC/SMSC Peter Soosalu Roby Douglas 3 3
4 420 C420 427 Waegwoltic Cameron Drysdale Emmet Hall-Hoffarth 4 4
5 420 C420 1995 RNSYS Cameron Anderson Mike Drillio 5 5
6 420 C420 6613 Waegwoltic Elias Hirsch Michael Morris 6 6
7 420 C420 2009 RNSYS Adelaide vanKursell Jennifer Aftanas 7 7
8 420 C420 4700 RNSYS Ben Grantmyre Evan Dawe 8 8
9 420 C420 717 AYC Oreanne Tardif Thomas Tzagarakis 9 9

R5 - 420 Fleet

Start: Start 3, Finishes: Place, Time: 12.03.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 420 C420 8 CYC Will McInnes Sam Eyland 1 1
2 420 C420 2675 DCYC/RNSYS Julien Fougere Amy Minnikin 2 2
3 420 C420 427 Waegwoltic Cameron Drysdale Emmet Hall-Hoffarth 3 3
4 420 C420 6613 Waegwoltic Elias Hirsch Michael Morris 4 4
5 420 C420 1995 RNSYS Cameron Anderson Mike Drillio 5 5
6 420 C420 6182 QST/RCYC/SMSC Peter Soosalu Roby Douglas 6 6
7 420 C420 2009 RNSYS Adelaide vanKursell Jennifer Aftanas 7 7
8 420 C420 4700 RNSYS Ben Grantmyre Evan Dawe 8 8
9 420 C420 717 AYC Oreanne Tardif Thomas Tzagarakis 9 9

R6 - 420 Fleet

Start: Start 3, Finishes: Place, Time: 12.03.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 420 C420 8 CYC Will McInnes Sam Eyland 1 1
2 420 C420 6613 Waegwoltic Elias Hirsch Michael Morris 2 2
3 420 C420 6182 QST/RCYC/SMSC Peter Soosalu Roby Douglas 3 3
4 420 C420 2675 DCYC/RNSYS Julien Fougere Amy Minnikin 4 4
5 420 C420 2009 RNSYS Adelaide vanKursell Jennifer Aftanas 5 5
6 420 C420 427 Waegwoltic Cameron Drysdale Emmet Hall-Hoffarth 6 6
7 420 C420 1995 RNSYS Cameron Anderson Mike Drillio 7 7
8 420 C420 4700 RNSYS Ben Grantmyre Evan Dawe 8 8
9 420 C420 717 AYC Oreanne Tardif Thomas Tzagarakis 9 9

R7 - 420 Fleet

Start: Start 3, Finishes: Place, Time: 12.03.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 420 C420 6182 QST/RCYC/SMSC Peter Soosalu Roby Douglas 1 1
2 420 C420 2675 DCYC/RNSYS Julien Fougere Amy Minnikin 2 2
3 420 C420 6613 Waegwoltic Elias Hirsch Michael Morris 3 3
4 420 C420 2009 RNSYS Adelaide vanKursell Jennifer Aftanas 4 4
5 420 C420 1995 RNSYS Cameron Anderson Mike Drillio 5 5
6 420 C420 427 Waegwoltic Cameron Drysdale Emmet Hall-Hoffarth 6 6
7 420 C420 8 CYC Will McInnes Sam Eyland 7 7
8 420 C420 4700 RNSYS Ben Grantmyre Evan Dawe 8 8
9 420 C420 717 AYC Oreanne Tardif Thomas Tzagarakis 9 9

R8 - 420 Fleet

Start: Start 3, Finishes: Place, Time: 12.03.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 420 C420 6613 Waegwoltic Elias Hirsch Michael Morris 1 1
2 420 C420 6182 QST/RCYC/SMSC Peter Soosalu Roby Douglas 2 2
3 420 C420 2675 DCYC/RNSYS Julien Fougere Amy Minnikin 3 3
4 420 C420 8 CYC Will McInnes Sam Eyland 4 4
5 420 C420 4700 RNSYS Ben Grantmyre Evan Dawe 5 5
6 420 C420 1995 RNSYS Cameron Anderson Mike Drillio 6 6
7 420 C420 717 AYC Oreanne Tardif Thomas Tzagarakis 7 7
8 420 C420 427 Waegwoltic Cameron Drysdale Emmet Hall-Hoffarth OCS 10
8 420 C420 2009 RNSYS Adelaide vanKursell Jennifer Aftanas OCS 10

R9 - 420 Fleet

Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points

R1 - Laser Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Laser Laser 196134 LYC/RNSYS Bryant Wood   1 1
2 Laser Laser 196008 RNSYS Zachary Dunn   2 2
3 Laser Laser 184440 RNSYS Jack Bignell   3 3

R2 - Laser Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Laser Laser 196008 RNSYS Zachary Dunn   1 1
2 Laser Laser 196134 LYC/RNSYS Bryant Wood   2 2
3 Laser Laser 184440 RNSYS Jack Bignell   3 3

R3 - Laser Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Laser Laser 196134 LYC/RNSYS Bryant Wood   1 1
2 Laser Laser 184440 RNSYS Jack Bignell   2 2
3 Laser Laser 196008 RNSYS Zachary Dunn   3 3

R4 - Laser Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Laser Laser 196134 LYC/RNSYS Bryant Wood   1 1
2 Laser Laser 184440 RNSYS Jack Bignell   2 2
3 Laser Laser 196008 RNSYS Zachary Dunn   3 3

R5 - Laser Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Laser Laser 196134 LYC/RNSYS Bryant Wood   DNS 4
1 Laser Laser 184440 RNSYS Jack Bignell   DNS 4
1 Laser Laser 196008 RNSYS Zachary Dunn   DNS 4

R6 - Laser Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Laser Laser 184440 RNSYS Jack Bignell   1 1
2 Laser Laser 196134 LYC/RNSYS Bryant Wood   2 2
3 Laser Laser 196008 RNSYS Zachary Dunn   3 3

R7 - Laser Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Laser Laser 196134 LYC/RNSYS Bryant Wood   1 1
2 Laser Laser 184440 RNSYS Jack Bignell   2 2
3 Laser Laser 196008 RNSYS Zachary Dunn   3 3

R8 - Laser Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Laser Laser 196008 RNSYS Zachary Dunn   1 1
2 Laser Laser 184440 RNSYS Jack Bignell   2 2
3 Laser Laser 196134 LYC/RNSYS Bryant Wood   3 3

R9 - Laser Fleet

Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points

R1 - Laser Radial Fleet

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Laser Radial Laser Radial 182130 RNSYS Dee Osmond   1 1
2 Laser Radial Laser Radial 8788 RNSYS Emily Chisholm   2 2

R2 - Laser Radial Fleet

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Laser Radial Laser Radial 182130 RNSYS Dee Osmond   1 1
2 Laser Radial Laser Radial 8788 RNSYS Emily Chisholm   2 2

R3 - Laser Radial Fleet

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Laser Radial Laser Radial 182130 RNSYS Dee Osmond   1 1
2 Laser Radial Laser Radial 8788 RNSYS Emily Chisholm   2 2

R4 - Laser Radial Fleet

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Laser Radial Laser Radial 182130 RNSYS Dee Osmond   1 1
2 Laser Radial Laser Radial 8788 RNSYS Emily Chisholm   2 2

R5 - Laser Radial Fleet

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Laser Radial Laser Radial 182130 RNSYS Dee Osmond   1 1
2 Laser Radial Laser Radial 8788 RNSYS Emily Chisholm   2 2

R6 - Laser Radial Fleet

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Laser Radial Laser Radial 182130 RNSYS Dee Osmond   1 1
2 Laser Radial Laser Radial 8788 RNSYS Emily Chisholm   2 2

R7 - Laser Radial Fleet

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Laser Radial Laser Radial 182130 RNSYS Dee Osmond   1 1
2 Laser Radial Laser Radial 8788 RNSYS Emily Chisholm   2 2

R8 - Laser Radial Fleet

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Laser Radial Laser Radial 182130 RNSYS Dee Osmond   1 1
2 Laser Radial Laser Radial 8788 RNSYS Emily Chisholm   DNF 3

R9 - Laser Radial Fleet

Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points

R1 - Martin 16 Fleet

Start: Start 5, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Martin 16 Martin 16 53 RN Kazimier Gruszczynski   1 1
2 Martin 16 Martin 16 102 RN Kevin Penny   2 2
3 Martin 16 Martin 16 132 SailAble Nick Hasey   3 3

R2 - Martin 16 Fleet

Start: Start 5, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Martin 16 Martin 16 102 RN Kevin Penny   1 1
2 Martin 16 Martin 16 53 RN Kazimier Gruszczynski   2 2
3 Martin 16 Martin 16 132 SailAble Nick Hasey   3 3

R3 - Martin 16 Fleet

Start: Start 5, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Martin 16 Martin 16 102 RN Kevin Penny   1 1
2 Martin 16 Martin 16 53 RN Kazimier Gruszczynski   2 2
3 Martin 16 Martin 16 132 SailAble Nick Hasey   DNS 4

R4 - Martin 16 Fleet

Start: Start 5, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Martin 16 Martin 16 102 RN Kevin Penny   1 1
2 Martin 16 Martin 16 53 RN Kazimier Gruszczynski   2 2
3 Martin 16 Martin 16 132 SailAble Nick Hasey   DNS 4

R5 - Martin 16 Fleet

Start: Start 5, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Martin 16 Martin 16 53 RN Kazimier Gruszczynski   1 1
2 Martin 16 Martin 16 102 RN Kevin Penny   2 2
3 Martin 16 Martin 16 132 SailAble Nick Hasey   DNS 4

R6 - Martin 16 Fleet

Start: Start 5, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Martin 16 Martin 16 53 RN Kazimier Gruszczynski   1 1
2 Martin 16 Martin 16 102 RN Kevin Penny   2 2
3 Martin 16 Martin 16 132 SailAble Nick Hasey   3 3

R7 - Martin 16 Fleet

Start: Start 5, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Martin 16 Martin 16 102 RN Kevin Penny   1 1
2 Martin 16 Martin 16 53 RN Kazimier Gruszczynski   2 2
3 Martin 16 Martin 16 132 SailAble Nick Hasey   3 3

R8 - Martin 16 Fleet

Start: Start 5, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Martin 16 Martin 16 102 RN Kevin Penny   1 1
2 Martin 16 Martin 16 53 RN Kazimier Gruszczynski   2 2
3 Martin 16 Martin 16 132 SailAble Nick Hasey   DNS 4

R9 - Martin 16 Fleet

Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points

R1 - Optimist Fleet

Start: Start 4, Finishes: Place, Time: 12.09.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Optimist Optimist 1000 RNSYS Ryan Anderson   1 1
2 Optimist Optimist 1578 RNSYS Eric Purcell   2 2
3 Optimist Optimist 1178 RNSYS Spencer   3 3
4 Optimist Optimist 1581 RNSYS Jonathan Rhodenizer   4 4
5 Optimist Optimist 1541 RNSYS/COAST Keith Purcell   5 5
6 Optimist Optimist 1584 RNSYS Jackson Fitzgerald   6 6
7 Optimist Optimist 63 RNSYS Stuart Aftanas   7 7
8 Optimist Optimist 1242 RNSYS Ben Ruitenberg   8 8
9 Optimist Optimist US11853 RNSYS Madeline Gillis   9 9
10 Optimist Optimist 1354 RNSYS Kollista Wilson   10 10
11 Optimist Optimist 1189 RNSYS Emily Roy   11 11

R2 - Optimist Fleet

Start: Start 4, Finishes: Place, Time: 12.09.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Optimist Optimist 1000 RNSYS Ryan Anderson   1 1
2 Optimist Optimist 1578 RNSYS Eric Purcell   2 2
3 Optimist Optimist 1581 RNSYS Jonathan Rhodenizer   3 3
4 Optimist Optimist 1178 RNSYS Spencer   4 4
5 Optimist Optimist 1242 RNSYS Ben Ruitenberg   5 5
6 Optimist Optimist 1584 RNSYS Jackson Fitzgerald   6 6
7 Optimist Optimist 1541 RNSYS/COAST Keith Purcell   7 7
8 Optimist Optimist US11853 RNSYS Madeline Gillis   8 8
9 Optimist Optimist 1354 RNSYS Kollista Wilson   9 9
10 Optimist Optimist 63 RNSYS Stuart Aftanas   10 10
11 Optimist Optimist 1189 RNSYS Emily Roy   11 11

R3 - Optimist Fleet

Start: Start 4, Finishes: Place, Time: 12.09.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Optimist Optimist 1000 RNSYS Ryan Anderson   1 1
2 Optimist Optimist 1584 RNSYS Jackson Fitzgerald   2 2
3 Optimist Optimist 1178 RNSYS Spencer   3 3
4 Optimist Optimist 1242 RNSYS Ben Ruitenberg   4 4
5 Optimist Optimist 1581 RNSYS Jonathan Rhodenizer   5 5
6 Optimist Optimist 1578 RNSYS Eric Purcell   6 6
7 Optimist Optimist US11853 RNSYS Madeline Gillis   7 7
8 Optimist Optimist 1541 RNSYS/COAST Keith Purcell   8 8
9 Optimist Optimist 1354 RNSYS Kollista Wilson   9 9
10 Optimist Optimist 1189 RNSYS Emily Roy   10 10
11 Optimist Optimist 63 RNSYS Stuart Aftanas   11 11

R4 - Optimist Fleet

Start: Start 4, Finishes: Place, Time: 12.09.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Optimist Optimist 1000 RNSYS Ryan Anderson   1 1
2 Optimist Optimist 1584 RNSYS Jackson Fitzgerald   2 2
3 Optimist Optimist 1578 RNSYS Eric Purcell   3 3
4 Optimist Optimist 1242 RNSYS Ben Ruitenberg   4 4
5 Optimist Optimist 1178 RNSYS Spencer   5 5
6 Optimist Optimist 1541 RNSYS/COAST Keith Purcell   6 6
7 Optimist Optimist 1581 RNSYS Jonathan Rhodenizer   7 7
8 Optimist Optimist US11853 RNSYS Madeline Gillis   8 8
9 Optimist Optimist 63 RNSYS Stuart Aftanas   9 9
10 Optimist Optimist 1354 RNSYS Kollista Wilson   10 10
11 Optimist Optimist 1189 RNSYS Emily Roy   11 11

R5 - Optimist Fleet

Start: Start 6, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Optimist Optimist 1000 RNSYS Ryan Anderson   1 1
2 Optimist Optimist 1578 RNSYS Eric Purcell   2 2
3 Optimist Optimist 1541 RNSYS/COAST Keith Purcell   3 3
4 Optimist Optimist 1584 RNSYS Jackson Fitzgerald   4 4
5 Optimist Optimist 1581 RNSYS Jonathan Rhodenizer   5 5
6 Optimist Optimist 1178 RNSYS Spencer   6 6
7 Optimist Optimist US11853 RNSYS Madeline Gillis   7 7
8 Optimist Optimist 1242 RNSYS Ben Ruitenberg   8 8
9 Optimist Optimist 1189 RNSYS Emily Roy   9 9
10 Optimist Optimist 63 RNSYS Stuart Aftanas   10 10
11 Optimist Optimist 1354 RNSYS Kollista Wilson   11 11
12 Optimist Optimist 81 RNSYS Mathew Afanas   12 12

R6 - Optimist Fleet

Start: Start 6, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Optimist Optimist 1000 RNSYS Ryan Anderson   1 1
2 Optimist Optimist 1541 RNSYS/COAST Keith Purcell   2 2
3 Optimist Optimist 1178 RNSYS Spencer   3 3
4 Optimist Optimist 1584 RNSYS Jackson Fitzgerald   4 4
5 Optimist Optimist 1578 RNSYS Eric Purcell   5 5
6 Optimist Optimist 1581 RNSYS Jonathan Rhodenizer   6 6
7 Optimist Optimist US11853 RNSYS Madeline Gillis   7 7
8 Optimist Optimist 1354 RNSYS Kollista Wilson   8 8
9 Optimist Optimist 63 RNSYS Stuart Aftanas   9 9
10 Optimist Optimist 1189 RNSYS Emily Roy   10 10
11 Optimist Optimist 81 RNSYS Mathew Afanas   11 11
12 Optimist Optimist 1242 RNSYS Ben Ruitenberg   12 12

R7 - Optimist Fleet

Start: Start 6, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Optimist Optimist 1581 RNSYS Jonathan Rhodenizer   1 1
2 Optimist Optimist 1178 RNSYS Spencer   2 2
3 Optimist Optimist 1578 RNSYS Eric Purcell   3 3
4 Optimist Optimist 1584 RNSYS Jackson Fitzgerald   4 4
5 Optimist Optimist 1000 RNSYS Ryan Anderson   5 5
6 Optimist Optimist 1541 RNSYS/COAST Keith Purcell   6 6
7 Optimist Optimist US11853 RNSYS Madeline Gillis   7 7
8 Optimist Optimist 63 RNSYS Stuart Aftanas   8 8
9 Optimist Optimist 1354 RNSYS Kollista Wilson   9 9
10 Optimist Optimist 1242 RNSYS Ben Ruitenberg   10 10
11 Optimist Optimist 81 RNSYS Mathew Afanas   11 11
12 Optimist Optimist 1189 RNSYS Emily Roy   12 12

R8 - Optimist Fleet

Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points

R9 - Optimist Fleet

Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points

R1 - Optimist Green Fleet

Start: Start 6, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Optimist Green Optimist Green 1552 RNSYS Elsie Gillis   1 1
2 Optimist Green Optimist Green 1427 RNSYS Alexander Roy   2 2
3 Optimist Green Optimist Green 37 RNSYS Molly Anderson   3 3

R2 - Optimist Green Fleet

Start: Start 6, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Optimist Green Optimist Green 1552 RNSYS Elsie Gillis   1 1
2 Optimist Green Optimist Green 1427 RNSYS Alexander Roy   2 2
3 Optimist Green Optimist Green 37 RNSYS Molly Anderson   3 3

R3 - Optimist Green Fleet

Start: Start 6, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Optimist Green Optimist Green 1552 RNSYS Elsie Gillis   1 1
2 Optimist Green Optimist Green 1427 RNSYS Alexander Roy   2 2
3 Optimist Green Optimist Green 37 RNSYS Molly Anderson   3 3

R4 - Optimist Green Fleet

Start: Start 6, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Optimist Green Optimist Green 1552 RNSYS Elsie Gillis   1 1
2 Optimist Green Optimist Green 37 RNSYS Molly Anderson   2 2
3 Optimist Green Optimist Green 1427 RNSYS Alexander Roy   3 3

R5 - Optimist Green Fleet

Start: Start 6, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Optimist Green Optimist Green 1552 RNSYS Elsie Gillis   1 1
2 Optimist Green Optimist Green 37 RNSYS Molly Anderson   2 2
3 Optimist Green Optimist Green 1427 RNSYS Alexander Roy   3 3

R6 - Optimist Green Fleet

Start: Start 6, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Optimist Green Optimist Green 1552 RNSYS Elsie Gillis   1 1
2 Optimist Green Optimist Green 37 RNSYS Molly Anderson   2 2
3 Optimist Green Optimist Green 1427 RNSYS Alexander Roy   3 3

R7 - Optimist Green Fleet

Start: Start 6, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Optimist Green Optimist Green 1552 RNSYS Elsie Gillis   1 1
2 Optimist Green Optimist Green 1427 RNSYS Alexander Roy   2 2
3 Optimist Green Optimist Green 37 RNSYS Molly Anderson   3 3

R8 - Optimist Green Fleet

Start: Start 6, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Optimist Green Optimist Green 1427 RNSYS Alexander Roy   1 1
2 Optimist Green Optimist Green 1552 RNSYS Elsie Gillis   2 2
3 Optimist Green Optimist Green 37 RNSYS Molly Anderson   3 3

R9 - Optimist Green Fleet

Start: Start 6, Finishes: Place, Time: 11.57.00
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating Place Points
1 Optimist Green Optimist Green 1552 RNSYS Elsie Gillis   1 1
2 Optimist Green Optimist Green 1427 RNSYS Alexander Roy   2 2
3 Optimist Green Optimist Green 37 RNSYS Molly Anderson   DNS 4



Sailwave Scoring Software 2.5
www.sailwave.com